ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

833 злочини проти журналістів та медіа в Україні скоїла РФ за три роки й два місяці повномасштабної війни

24.04.2025, 09:00

За три роки та два місяці з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 833 злочини проти журналістів та медіа в Україні. 

Такими є дані Моніторингу російських злочинів проти журналістів та медіа, що здійснює Інститут масової інформації з першого дня вторгнення РФ в Україну.

За березень – квітень ІМІ зафіксував чотири злочини проти медіа та журналістів, які скоїла Росія. Це випадки пошкоджень редакцій медіа та кібератак.

Злочини РФ проти медіа та журналістів в Україні

Внаслідок російських обстрілів пошкоджень та руйнувань зазнали редакції кількох медіа в Києві, Сумах та Полтаві:

  • У Києві внаслідок російської балістичної атаки руйнувань зазнала будівля, де були редакції телеканалів “Дім” та FREEДОМ (зруйновано новий ньюзрум телеканалу FREEДОМ, у будівлі бізнес-центру, де розташовувалися канали іномовлення, зруйновано три верхні поверхи). 
  • У Сумах був пошкоджений офіс видання “Цукр”, а також приміщення Сумського пресклубу. Крім того, була знищена фотовиставка видання “Кордон.Медіа” в будівлі Конгрес-центру. 
  • У Полтаві постраждав офіс “Полтавської хвилі” (ударна хвиля пошкодила стелю будівлі, деформувала освітлення та частково зруйнувала внутрішні конструкції).

Інститут масової інформації зазнав кібератаки – отримав кілька фішингових листів від хакерів, пов’язаних зі спецслужбами РФ. Листи надіслало хакерське угруповання UAC-0050, пов’язане з російськими спецслужбами. Фішинг здійснювався із зазначенням назви громадської організації в темах листів, чим відрізняв їх від схожих листів, які раніше надсилали ІМІ. До них прикріпили посилання на zip-документ, який містить шкідливі файли. Обидва листи підписані “головними бухгалтерами”, які нібито звертаються до бухгалтерії ІМІ з вимогою підписати документи та надіслати копії. 

Детальніше з повним моніторингом можна ознайомитися тут.

Інститут масової інформації (ІМІ) – медійна громадська організація, яка працює з 1996 року. ІМІ відстоює права журналістів, аналізує медіасферу та висвітлює пов’язані з медіа події, протидіє пропаганді та дезінформації, забезпечує медіа засобами захисту для відряджень до зони бойових дій під час російсько-української війни починаючи з 2014 року. 

ІМІ робить єдиний в Україні моніторинг свободи слова та список прозорих і відповідальних онлайн-медіа, документує медійні злочини Росії у війні проти України. ІМІ має представників у 20 регіонах України та мережу хабів “Медіабаза” для безперебійної підтримки журналістів. Серед партнерів ІМІ – “Репортери без кордонів”, також організація входить до мережі Міжнародної організації із захисту свободи слова (IFEX).

Liked the article?
Help us be even more cool!
OSZAR »