ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Мін'юст РФ вніс до реєстру “іноагентів” громадянську журналістку з Криму Лутфіє Зудієву

Міністерство юстиції Російської Федерації оновило реєстр так званих “іноземних агентів” і внесло до нього кримську правозахисницю, авторку видання “Ґрати” Лутфіє Зудієву. Про це повідомляється у телеграм-каналі “Новая газета.Европа”.

У коментарі представниці Інституту масової інформації Валентини Троян Лутфіє Зудієва зазначила, що для неї це не стало несподіваною новиною. 

“Напевно, я до цього готувалася в принципі”, – зазначила Зудієва.

Громадянська журналістка, правозахисниця Лутфіє Зудієва/Фото - Кримська солідарність

Також вона пояснила, коли людина займається захистом людей у Криму, розповідає і пише про обшуки, арешти, про дії російських правоохоронних органів і спецслужб, які виходять за межі посадових повноважень та відкривають альтернативну картину всього, що відбувається в Криму, і вона відрізняється від тієї картинки, яку створює російська пропаганда, то включення до такого списку заборонених, небажаних людей стає лише питанням часу.

“Крім того, це відбувається напередодні 18 травня, напередодні річниці депортації кримських татар. І колись мої предки теж позбавлялися прав. Мій дідусь був позбавлений права жити на своїй землі. Спочатку його заслали на Урал, звинувачуючи в тому, що він був небажаним для радянської влади, і там його розкуркулили, потім його депортували в 1944 році. Зараз, очевидно, і мені доведеться жити з якимось ярликом. Але для мене краще жити в стані цієї боротьби з якимось навішеним ярликом від російської влади, ніж мовчати і миритися з тією несправедливістю, яка в Криму щодня відбувається”, – зазначила Зудієва.

Вона зауважила, що робить свою роботу свідомо і продовжуватиме займатися своєю професійною журналістською діяльністю.

“Я знаю, що перебування в такому статусі досить неприємне, воно тягне за собою дуже багато клопотів, звітності, але з цим ми теж впораємося”, – наголосила Лутфіє Зудієва.

 

Переслідування журналістки Лутфіє Зудієвої

Як повідомляв ІМІ, 22 лютого 2024 року представники російського “Центру протидії екстремізму” провели обшук у будинку Лутфіє Зудієвої. Після обшуку її відвозили до центру, але згодом відпустили. 

На неї склали протоколи щодо скоєння адміністративних правопорушень, передбачених частинами 2 та 2.1 ст. 13.15 Кодексу про адміністративні правопорушення РФ (“зловживання свободою масової інформації”). Вона у своєму дописі на фейсбуці стосовно незаконного переслідування ймовірних учасників “Хізб ут-Тахрір” не зазначила, що цю організацію визнано в РФ терористичною, а також, посилаючись на статтю Радіо Свобода, не вказала, що цю організацію визнано “іноземним агентом”.

У березні 2024 року підконтрольний РФ Київський районний суд у Сімферополі оштрафував правозахисницю та журналістку Лутфіє Зудієву на 2500 рублів (1 тис. гривень). Протокол на неї за статтею про “зловживання свободою масової інформації” склав співробітник російського “Центру протидії екстремізму” (ЦПЕ) Роман Філатов.

За словами Зудієвої, суд ухвалив рішення без її участі та не розглянув письмових заперечень в адміністративній справі. Вона вважає, що не є суб'єктом правопорушення і як фізична особа не зобов'язана була виконувати вимоги, а начальник відділу ЦПЕ в Криму Руслан Шамбазов фактично прирівняв її особисту фейсбук-сторінку до зареєстрованого медіа.

У квітні 2024 року окупаційний суд Криму оштрафував кримськотатарську правозахисницю та громадянську журналістку Лутфіє Зудієву, визнавши винною в “зловживанні свободою масової інформації”. 

7 травня 2024 року Кримській правозахисниці та журналістці Лутфіє Зудієвій вручили застереження від окупаційного “Центру протидії екстремізму”.

У червні 2024 року окупаційний Київський районний суд Сімферополя розглянув апеляційну скаргу на штраф правозахисниці та журналістки Лутфіє Зудієвої та залишив рішення про притягнення її до адміністративної відповідальності чинним. 

Liked the article?
Help us be even more cool!
OSZAR »