ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Невідомі намагалися отримати доступ до ChatGPT-акаунту волинської представниці ІМІ

Представниця Інституту масової інформації у Волинській області та журналістка  Мая Голуб отримала декілька сповіщень на електронну пошту щодо спроб скидання паролю до її облікового запису ChatGPT. 

Про це вона повідомила ІМІ, зазначивши, що нікому зайти не вдалося, оскільки у неї стоїть двофакторна автентифікація у акаунті.

“Сьогодні після орієнтовно після обіду на мою особисту пошту почали приходити сповіщення з паролями щодо скидання мого паролю для входу в ChatGPT. У цей час я працювала над текстом і не заходила в чат ChatGPT. По черзі один за одним надійшло три листи з кодами” – розповіла вона. 

Мая зазначила, що час від часу користується чатом ChatGPT, але видаляє пошукові запити. 

“Крім того, у мене немає спільних підписок до чату джпт, доступ до свого акаунту маю лише я. Моя особиста пошта включає моє ім”я та прізвище, але все ж важко сказати чи хтось помилився чи спеціально намагався отримати доступ”, – розповіла Мая. 

Крім роботи в Інституті масової інформації Мая Голуб також працює, як журналістка, наразі працює ще над розслідуваннями. Нещодавно завершила роботу в проєкті, де моніторила фейки та маніпуляції про українських біженців за кордоном. 

Скриншот Маї Голуб

Спеціалістка з безпеки ГО “Лабораторія цифрової безпеки” Мар’яна Яцишин у коментарі ІМІ зазначила, що це дійсно виглядає як спроба скидання пароля. Можливо також, що в когось схожа пошта, або може й ні. 

За її словами, наразі інші журналісти до “Цифролаби” зі схожими питаннями не звертались, однак все ж варто бути пильними: 

“Дійсно в чаті джпт часто діляться якоюсь достатньо чутливою інформацією, що можуть зловмисники пробувати зламувати акаунти там. Тому надійний пароль і двофакторна аутентифікація має бути обов'язково. І чат джпт використовує промти для навчання, тому варто відключити цю функцію (це можна зробити тільки на платних акаунтах)”, - сказала експертка. 

Скриншот Маї Голуб

Також Мар’яна Яцишин радить журналістам не передавати чату дуже чутливу інформацію. 

У 2019 році Маї Голуб намагалися зламати пошту при надсиланні в соцмережі Facebook повідомлення з фішингом.

Liked the article?
Help us be even more cool!
OSZAR »